Blog


Blogovanie je niečo, čo si vyžaduje trpezlivosť, vytrvalosť a disciplínu. To môže znamenať písať každý deň celý rok, než naozaj začať uvidíte nejaké peniaze. Existujú pár výnimiek, ale typicky bloger začne zarábať až v priebehu jedného až dvoch rokou od vydania svojho prvého članku.

Niektorí ľudia argumentujú, že môžete zarobiť peniaze, bez veľa návštevnosti a zároveň to je pravda, v niektorých prípadoch, budete zvyčajne potrebovať veľkú návštevnosť webových stránok aby ste začali zarábať z blogu a to chvíľu trvá. Akonáhle ste dosiahli tohto bodu, tu sú základné spôsoby, ako speňažiť svoj blog a začať zarábať:

1. Reklama – To je asi najlepší spôsob zo starej školy ako zarábať peniaze cez blog. Začína to byť najmenej bežný spôsob. Môžete predávať reklamné spoty priamo na svojich stránkach, alebo sa môžete zaregistrovať so spoločnosťou, ako je Google AdSense alebo Media.net. Či tak alebo onak, nebudete vidieť veľa peňazí z reklamy, kým vaše názory sú dobre do tisícov každý deň.

2.Partnerstvo (Affiliative) – Existuje veľa Affiliate sietí, ako sú FlexOffers a CJ affiliate, ktoré vám umožnia propagovať výrobky a služby iných ľudí. Vy jednoducho date odkaz alebo banner na svoju stránku a potom dostanete percento, keď niekto klikne a kúpi výrobok / službu. Môžete si vybrať výrobky, ktoré sú špecificky v rámci vašej kategórie.
3. Členstvo – Mnoho ľudí si vytvorili platené členstvo, oblasť na svojom blogu. Zvyčajne sa jedná o exkluzívny obsah, ktorý je dostupný len v oblasti člena blogu. Musite mať naozaj veľkú predstavu o tom, čo zahrnúť, musí to byť skvelý nápad. Budete musieť vytvoriť niečo, čo nie je ľahko prístupne po celom webe.

4.Produkty – Môžete si vytvoriť svoj vlastný výrobok, ako ebook alebo počítačový softvér. Potom by ste používať svoj blog ako propagačný nástroj, ako prinútiť ľudí, aby kúpiť váš produkt. Tak dlho, ako si vytvoriť legitímne produkt s veľkou hodnotou, mali by ste byť schopní získať nejakého kupcu, ale ako všetko ostatné s blogom, budete musieť prave vymyslieť ako predať obsah.
5.Služby – môžete ponúknuť platenú službu, ako je akýkoľvek športový trening, alebo školu programu, jazyka, stanovovaní cieľov a finančného plánovania. Len nezabudnite preveriť všetky právne dôsledky . So službou, ako je toto, ste v podstate pomocou svojho blogu predať seba samého. Budete musieť presvedčiť ľudí, že stojíte za ich nákup a budú vám môcť dôverovať , čo si kúpia za vaše služby.

Blogovacie platformy:

Blogger.com

WordPress.com

Tumblr.com